mm

רקע מגדל המוזיאון – הצצה למערכות הבטיחות והאבטחה

מחלקת לדיקו בטיחות וביטחון סיימה לאחרונה את פרויקט שדרוג מגדל המוזיאון בתל-אביב. במסגרת הפרויקט ביצעה המחלקה התקנה של כ-200 גלאים והוספה ושדרוג של 23 מצלמות חכמות ברחבי הבניין. בסך הכל התקינה המחלקה למעלה מ-3,000 אלמנטים של גילוי אש בפרויקט. 

בין החברות השוכרות משרדים ניתן למצוא את משרדי עורכי דין שיבולת, בית הפרקליטים, שגרירויות יפן ודנמרק, היחצ”ן רני רהב, משרדי חברת אדמה, הקרן החדשה לישראל, גלריה לאומנות, מסעדת טוטו ועוד. המגדל מתנשא לגובה של 24 קומות, וחמש נוספות תת קרקעיות המשמשות לחניון.

2mm

7mm

בשנת 2006 החלה מחלקת לדיקו בטיחות וביטחון בתפעול מגדל המוזיאון בכל הקשור למערכות האבטחה וגילוי האש ועשן. לאור תחלופת החברות בבניין עלה הצורך בשינויים תכופים, תכנון מחדש והתקנה של מערכות גילוי אש לאורך השנים.

לאחרונה הועלה צורך מצד מנהלי הבניין להתקנה של מצלמות חכמות ומתקדמות מתוצרת בוש עם יכולות אנליטיקה. דרישה נוספת הייתה למצלמות חדשות בעלות רזולוצייה גבוהה המאפשרות קריאה ברורה של מספרי הרכב בחניוני הבניין, צילום ממוקד של עמדת התשלום – על מנת שמנהלי החניונים יוכלו לתמוך סימולטנית בנהגים – ומספר מצלמות היקפיות ברחבי הבניין.

11mm

10mm

טכנולוגיה חדשה, עיצוב פורץ דרך

מצלמות האבטחה של בוש נחשבות למתקדמות ביותר בעולם המאופיינות ברמת אנליטיקה גבוהה במיוחד. טכנולוגיה חדשה שנמצאת כבר היום במצלמות של בוש, שהותקנו במגדל המוזיאון בתל-אביב, היא זיהוי אש ועשן והתרעה עוד במהלך הצילום. כלומר, בעת מצב של תחילתה של שריפה, המצלמה מזהה את העשן והלהבות, מעבירה התרעה למערכות גילוי האש והעשן ומפעילה אותן. בזכות טכנולוגיה חכמה זו ניתן לגלות ולזהות מצבי סיכון בזמן קצר יותר מבעבר, ובכך גם להציל חיים.

אלמנט נוסף שזכה לשדרוג במגדל המוזיאון הוא גלאי העשן. העיצוב החדשני ופורץ הדרך של חברת בוש מאפשר הצבת גלאים שטוחים בתקרת המשרדים ובכך לשמור על רצף עיצובי כפי שניתן לראות בתמונה מטה במשרדי חברת ‘אדמה’. במשרדים הדגישו את הצורך בגלאים שטוחים ואינם בולטים. כמו כן התחזוקה של הגלאים קלה ופשוטה: אין צורך בפירוק הגלאי על מנת לנקות אותו.

1aa

2aa

1mm

מהפגנות מול המגדלים ועד כניסה של תימהונים 

צרכי האבטחה של מנהלי הבטיחות בבניין מגדל המוזיאון עברו שינויים במהלך השנים. בחודשים האחרונים התמודד מנהל המגדל, אילן הולצמן, עם אתגרים חדשים בהם היה צורך בשימוש במצלמות האבטחה החדשות של בוש. לפני מספר שבועות הפגינו מאות עובדי מגה מול משרדיו של שרגא בירן הנמצאים בקומות העליונות במגדל. “היינו חייבים מצלמות שיכסו את כל האזורים על מנת שנקבל תמונת מצב מלאה בזמן אמת”, סיפר הולצמן.

מקרים דומים אף התרחשו מול משרדי אחת השגרירויות שנמצאות במגדל. “חשוב לנו להעניק מענה ביטחוני מקיף, וכחלק מכך גם צילום ותיעוד של אירועים”, הדגיש הולצמן. במקרה אחר ערכו מנהלי הבניין מעקב אחר אנשים שנכנסו מהחניון של הבניין ועברו דרכו לבית המשפט המחוזי שנמצא בצמוד לבניין. “לעיתים מתרחש אירוע בתחומי המשרדים שמצריך התערבות שלנו”, הסביר הולצמן “יום אחד התרחש וויכוח סוער בלובי ובזכות המצלמות קיבלנו תמונה ברורה של האירוע וידענו לתחקר אותו”.

12mm

6mm

“מדובר בפרויקט מאתגר – משלב התכנון ועד לביצוע” 

יוסי מלכה, מנהל השירות והביצוע במחלקת בטיחות וביטחון בלדיקו, סיפק הצצה למורכבותו של הפרויקט. “אנחנו רואים את מגדל המוזיאון כפרויקט דגל משום שהושקעו יכולות טכנולוגיות מהמתקדמות ביותר. היכולות הטכנולוגיות של בוש והייחודיות במוצריה מתבטאת בפרויקטים גדולי מימדים כמו למשל במגדל המוזיאון”.

9mm

3mm

5mm

מדוע הפרויקט היה כה מורכב? 

“בפרויקט כזה, המונה למעלה מ-3,000 אלמנטים לגילוי אש, יש צורך לבצע אינטגרציה בין מערכת גילוי האש ומערכות מתח נמוך נוספות. כמו כן ליווינו את הפרויקט משלב התכנון ועד לביצוע כאשר הגדלת הפרויקט והשדרוגים בוצעו במקביל לעבודתם השוטפת של המשרדים בבניין. הדגש מבחינת לדיקו הוא באיכות המוצרים ומתן שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר”.

“בפרויקט זה ביצענו התקנת כל הפתרונות הטכנולוגיים המובילים של בוש. האינטגרציה בין כל מערכות המתח הנמוך מאפשרת שביעות רצון גבוהה מצד הלקוח ומבחינתנו הענקת פתרון כולל למגוון הצרכים שהועלנו בפנינו”.