“שמחה שבפרויקט חלוציות בחרו בפאנלים של יינגלי סולאר”

רקע “שמחה שבפרויקט חלוציות בחרו בפאנלים של יינגלי סולאר”

לפני כשבועיים נחנך פרויקט חלוציות שהוקם בשטחי קבוצת ישובים הכוללת את יישובי חבל החלוציות נווה ובני נצרים ואת הישובים אוהד ודקל. מדובר בפרויקט הסולארי הגדול ביותר בישראל המכיל 180 אלף פאנלים, מחציתם מתוצרת חברת ינגלי סולאר, מיצרניות הפאנלים הגדולה בעולם והמיוצגת בישראל על ידי חברת לדיקו גרין אנרג’י מקבוצת לדיקו.

הפרויקט עצמו משתרע על פני 1000 דונם ויפיק 55 מגה וואט. את החניכה הרשמית ערך שר האנרגיה יובל שטייניץ וראשי חברת החשמל. חלוציות הוכרז כפרויקט תשתית בעל חשיבות לאומית במרץ 2012 במטרה לסייע למדינה לעמוד ביעד ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות. על ההכרזה חתם אז יובל שטייניץ בתפקידו כשר האוצר. הפאנלים הסולארים בחלוציות יספקו חשמל ל-18,000 משקי בית בישראל, כאשר עלות הקמת הפרויקט היא כ-500 מליון שקל.

חלוציות 3

בתמונה: יובל זוהר, מנהל תחום האנרגיות המתחדשות במשרד התשתיות, שרי ניר, מנכ”לית לדיקו גרין אנרג’י ויהודה רבינוביץ’, סמנכ”ל הכספים של לדיקו.

“פרויקט חלוציות הוא המרשים ביותר מבין הפרויקטים שהפאנלים הורכבו על מערכות עקיבה (שנעות עם תזוזת השמש)”, הדגישה שרי ניר, מנכ”לית לדיקו גרין אנרג’י.

“אני שמחה שבחרו בפרויקט להשתמש בפאנלים של חברת ינגלי סולאר אותה אנו מייצגים. אנרגיה סולארית כיום הינה לא רק חלופה נקייה לייצור חשמל אלא גם כלכלית מאוד. אני תקווה שיהיו בהקדם פרויקטים סולאריים רבים נוספים”, הוסיפה ניר.

חלוציות 2

“אני אומר לכם שאני מחויב ליעד השאפתני של 10% אנרגיות מתחדשות עד 2020. כשר האנרגיה של מדינת ישראל אני מחויב ליעד הזה, ואם נפעל נכון נוכל לממש אותו. הסיפור של אנרגיות מתחדשות הוא נכון מבחינה אנרגטית וסביבתית”, אמר שר שטייניץ באירוע.

“אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט הגדול ביותר בישראל בתחום האנרגיה הסולארית. אנו שואפים להרחיב את הנוכחות שלנו שם על ידי חיזוק קשרים עם השותפים המקומיים שלנו” אמר Liansheng miao, מנכ”ל ויו”ר יינגלי סולאר, “כאחד מקומות שטופי השמש בעולם, אזור הנגב הוא מיקום אופטימלי לפיתוח פרויקט PV נוסף”.