רקע פרוייקט מנהרת אירואסיה של Bosch

תושבי איסטנבול אוהבים מאוד את האווירה התוססת של מטרופולין זה, לו רק הכבישים היו פחות עמוסים. איסטנבול ידועה כעיר עם תנועה סואנת במיוחד הסובלת מפקקי תנועה קשים ביותר, מנהרת אירואסיה החדשה שנפתחה זה לא כבר  ומחברת את היבשות אסיה ואירופה מתחת לבוספורוס מהווה הקלה מסוימת. אורכה של המנהרה 5,4 ק”מ ולה שני מפלסים עם שני נתיבים. כאשר התנועה זורמת, המעבר מצד לצד אורך פחות מ-15 דקות. כ-60,000 כלי רכב משתמשים מדי יום בנתיב ייחודי זה מתחת למים.

חברת Bosch שנבחרה לאבטח את המנהרה נרתמה לפרויקט זה שעיקרו ביטחון ובטיחות הנוסעים , מעל ל-500 מצלמות אבטחה הותקנו לאורך המנהרה, והן מנטרות ומנתחות כל הזמן את זרימת התנועה ומזוהות תאונות באופן אוטומטי ומיד. הכל נשלט על ידי פלטפורמה אחת והנתונים מועברים למרכז בקרת הבטיחות שבמנהרה. המערכת מנחה במהירות את צוותי ההצלה לאתרי תאונות הדרכים ובכך הנפגעים מטופלים תוך זמן קצר ונמנעים פקקי תנועה.

נדבך נוסף בבטיחות הנוסעים הוא נושא גילוי האש. בעומק של 106 מטר מתחת לפני הים כל שנייה היא קריטית , Bosch התקינה 5,500 גלאים לאיתור אש ועשן, צופרים ומעל ל-100 לחצני חירום מהם אפשר להתקשר ידנית ולהתריע על הסכנה.

מנהרת אירואסיה מהווה פרויקט דגל לטורקיה ומקשרת בין שתי יבשות. Bosch גאה להיות החברה שנבחרה לאבטח את המנהרה וחשוב מכך, את העוברים ושבים בה.