רקע ממירי SMA הותקנו באתר מונה נטו הגדול בישראל

חברת לדיקו גרין אנרג’י סיפקה ממירי SMA לפרויקט סולארי הגדול ביותר שהותקן בישראל בשיטת “מונה נטו”. הפרויקט הינו פרויקט קרקעי בהספק של 5 מגה וואט,המאפשר  ייצור עצמי של החשמל בעלויות נמוכות ורכישה מחברת החשמל את היתרה. במקרה זה ההספק המותקן יפיק מחצית מצריכת החשמל של  הצרכן.

20170202_115716

בפרויקט הותקנו 80 ממירים מהדגם המתקדם ביותר של SMA, ממיר  STP60. מדובר בממיר בהספק של 60 קילו וואט, רמת נצילות גבוה של 98.8% ומשקל נמוך של 75 קילוגרם. “היתרון בממירים מבוזרים הוא פשטות ההתקנה, התחזוקה והתפעול” מספר שלמה אדלר, סמנכ”ל חברת ענבר שהתקינה את האתר כקבלן משנה. “במידה ויש תקלה בממיר ניתן להחליפו במהירות ולמנוע אובדן תפוקה של האתר” הוסיף שלמה.

20170202_123734

“אנו עדים היום למגמה גוברת של מעבר לממירים מבוזרים בפרויקטים קרקעיים ברמה עולמית” סיפרה שרי ניר, מנכ”לית לדיקו גרין. “התופעה נובעת ממגוון סיבות. ראשית ההספק של הממירים המבוזרים עולה (לפני שנתיים ההספק של ממיר מבוזר היה פחות מ30 קילו וואט) מגמה שצפויה להימשך גם בעתיד. מגמה משלימה היא ירידת המחיר לוואט שמצמצמת את הפער מממיר סנטראלי. ישנם מגמות נוספות כמו שינוי של המפה הסולארית העולמית – כמות פרויקטים גוברת בסין בה מרבית הפרויקטים בממירים מבוזרים וכן במדינות באפריקה בהן יש נגישות נמוכה ואין מערך שירות תומך לסנטרליים”.

20170202_115500

השג נוסף הוא משך ההפעלה (קומישינינג) שנעשה על ידי לדיקו גרין וערך רק יום אחד. כשנשאל שלמה על העבודה עם לדיקו גרין הוא ענה כי “העבודה הייתה מצויינת, בזכות שיתוף הפעולה המלא, הרגשנו שהם פועלים בצורה מקצועית, עומדים בלוחות הזמנים ותמיד היו זמינים עבורנו גם בקשיים שאינם קשורים אליהם ישירות”.

20170202_115301

לדיקו גרין אנרג’י גאה להיות נציגה של ספק הממירים המוביל בעולם. לSMA יש הספק מותקן של 55 ג’יגה ונתח שוק של 20% עולמית. גם בארץ SMA היא הספק המוביל עם חצי ג’יגה מותקן. “נהנו לראות את המקצועיות וההשקעה בשטח של חברת ענבר. הממירים הותקנו בחדרי ממירים שתוכננו בצורה מוקפדת שיאריכו את חיי המוצר והמערכת כולה” סיכמה שרי ניר.