חימום תת רצפתי

רקע כיצד פועלת מערכת חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי הינו בין הפתרונות הבינלאומיים הפופולאריים ביותר, ולא בכדי. היתרונות הרבים של שיטת חימום זו מאפשרים איכות חיים גבוהה מבלי להוציא סכומי עתק על תחזוקה נעימה של הבית וחללי פנים אחרים. הגאוניות של פתרון זה אינה אלא טמונה דווקא בפשטות התפעול והרעיון עליה הוא מבוסס:
מערכת צינורות הפרושה תחת הבית ומלאה במים חמימים על פי טמפרטורה מבוקרת ונבחרת מראש, המייצרת תחושת נעימות מתפשטת בכל רחבי הבית מבלי להפעיל אנרגיה מרובה ותוך ניצול של המים החמים הקיימים ממילא.
מערכת החימום התת רצפתי הינה בעלת יתרונות רבים ומגוונים, ההופכים אותה לפתרון מבוקש במקומות רבים ברחבי העולם.

חימום תת רצפתי- חימום מים זול

טכניקת חימום המים מתבצעת באמצעות תנור הסקה או על ידי משאבות חום. שתי טכניקות אלו הינן בין הזולות והפשוטות ביותר שקיימות, והן מאפשרות שימוש ממושך באנרגיית החום מבלי להצטרך להוצאות גבוהות מהרגיל או התעסקות יתרה בכיוון הטמפרטורה במשך היממה.

פיזור אחיד של החום

שלא כמו מזגן, תנור חשמלי, רדיאטור ופתרונות אחרים לחימום החלל, מערכת חימום תת רצפתית מפזרת את החום באופן אחיד בכל חללי הבית ויוצרת אוויר נעים לשהייה, שאינו מעיב על התחושה הכללית ואינו מצריך התעסקות חוזרת ונשנית בטמפרטורה על מנת להימנע ממצב של חימום יתר או קור בחדרים.

כיצד זה עובד?

החימום התת רצפתי מבוסס על עקרונות פיזיים פשוטים, תוך ניצול תנאים סביבתיים קיימים. תנועתו הטבעית של חום היא כלפי מעלה ולפיכך, כאשר ממקמים גוף חימום בתחתית החדר, נטייתו הטבעית של החום תהיה לחמם את החדר כולו, תוך שימוש מינימלי באנרגיה או בעבודה נוספת על מנת לחמם את החדר.

החום מתפשט בכל חללי הבית ונשאר למשך שעות ארוכות גם לאחר שמערכת החימום סיימה את פעולתה. בשל מאפייניה הטבעיים של הרצפה היא משמרת את החום וכך מתאפשרת טמפרטורה נעימה בבית בכל שעות היממה.
הנחת מערכת החימום התת רצפתית מתבצעת על ידי אנשי מקצוע המתמחים בצנרת ובמערכות חימום מסוגים שונים. לאחר אבחון של מבנה הבית ואופן הנחת הצנרת הרצוי, תנוסח תכנית המתאימה לצורת הבית ולצרכיו, תוך בחינת המאפיינים הייחודיים לו.

חשוב לוודא כי בעת התקנת המערכת התת רצפתית מתקיימת פריסה נכונה של הצנרת בכל חללי הבית וכן אפשרות שליטה מלאה בכל אחד מהחדרים על מנת להבטיח את החסכון המקסימלי בעת חימום הבית ובהתאמת החימום התת רצפתי לצרכים המשתנים של כל אחד מדיירי הבית.

על מנת להבטיח אפשרות שליטה מקסימלית ונפרדת בכל אחד מחדרי הבית, יש צורך בהתקנה של בקרי טמפרטורה נפרדים, המיוצרים על ידי חברות מנוסות בתחום המייצרות את מוצריהן בפיקוח מחמיר ותוך עמידה בתו תקן מתאים.
התקנה נכונה של מערכת חימום תת רצפתי מבטיחה שקט נפשי למשך שנים רבות, הודות לאפשרות ליהנות מבית נעים ומחומם, בדיוק על פי הטמפרטורה הרצויה ובתחושת רוגע מקסימלית.