משאבות הידראוליות בעלות מהירות משתנה – Sytronix

רקע משאבות הידראוליות בעלות מהירות משתנה – Sytronix

אינטראקציה חכמה של הידראוליקה ואלקטרוניקה, מערכות מבית לדיקו משלבות את התכונות, המאפיינים והיתרונות החשובים ביותר של שתי הטכנולוגיות. שילוב זה מביא ללקוח את העמידות החזקה של מערכות הידראוליות וכן גם יעילות אנרגטית הנובעת מהשילוב עם המערכת האלקטרונית.

 

 

 

יתרונות המערכת:

  • צריכת האנרגיה: חיסכון באנרגיה של עד 80% המקטין עלויות תפעול ומפחית פליטת פחמן דו חמצני.
  • הפחתת רעש: הפחתת הרעש הנגרם מיחידת הכוח ההידראולית בכ-20 דציבלים מאפשרת לעמוד בתקנות בקרת הרעש ומפחיתה הוצאות הקשורות בבידוד.
  • עיצוב קומפקטי: הפחתת גודל המכל הודות לכמות שמן קטנה יותר, בעיצוב חדש זה נדרש נדרשת מערכת קירור קטנה יותר עקב דרישות קירור נמוכות יותר.
  • התקנה קלה יותר: “התקן ועבוד” התאמה מראש של מנוע משאבה בביצועים ורמות שונות, בהתאמה מלאה בין המערכת ההידראולית והאלקטרונית.
  • שימוש רציף יותר במנוע ללא הפסקות: אבחון מתקדם וניטור מצב פונקציות מובילה לפעולה רציפה ואמינה יותר ולזמן כיבוי מנוע מופחת.

כיצד המערכת פועלת?

משאבות בעלות מהירות משתנה הן חידוש אמיתי במערכות הידראוליות. לפי גישה זו, הטכנולוגיה הקלאסית של שסתום פרופורציונלי מוחלפת באמצעות מערכת המבוססת על יחידת מנוע ומשאבה בעלת פונקציונליות גבוהה. מערכות Sytronix כוללת ממיר תדר, מנוע חשמלי או סרוו, בקרה אלקטרונית ומשאבה הידראולית.

קצב הזרימה של המערכת נובע ממהירות המנוע החשמלי והתאמת המשאבה. בקרת המכונה מעבירה את ערכים הנדרשים של הלחץ, הזרימה והנפח במהלך הפעילות. לחץ המערכת נמדד על ידי מתמר (transducer) לחץ והערכים נשלחים לבקר. בהתבסס על סטיית הבקרה, בקר ה- PID המובנה מחשב את מהירות המנוע הנדרשת ומתאים אותה בהתאם לדרישות הקיימות של לחץ וזרימה.

Sytronix FcP: מנוע בעל טווח מהירויות שונות. משאבה שנועדה לעבוד מול מערכות עם לחץ קבוע. משאבה זה יעילה אנרגטית והיא זמינה בהספקים של 1.5-90kW. הרכיבים העיקריים של מערכת זו הינם משאבות הידראוליות (בספיקות משתנות וקבועות), ממיר תדרים, חיישן לחץ ו מנוע אסינכרוני עם מאוורר חיצוני נוסף.

 

 

כיצד זה עובד?

בקרת לחץ מיושמת בממיר התדר אשר מקבל מטרת לחץ חיצונית מבקרת המכונה. ערך הלחץ בפועל נמדד ע”י חיישן ונמדד על ידי בקר הלחץ של המערכת.

בקר לחץ מיושם בממיר התדר אשר מקבל יעד לחץ חיצוני מבקרת המכונה. הלחץ בפועל נמדד על ידי חיישן ומפוענח על ידי בקר הלחץ. כאשר צרכן הידראולי (למשל צילינדר להידוק במכונה) מקטין את הזרימה הוולומטרית כך גם הלחץ במערכת יורד. כדי לפצות על ירידה בלחץ, בקרת הלחץ מגבירה את המהירות של המנוע האסינכרוני באמצעות ממיר תדר, אשר מניע את המשאבה. דבר זה מגדיל את נפח המשאבה והזרימה הוולומטרית מסופקת לפי הצורך.

מערכת Sytronix FcP מבית לדיקו כבר נמצאת בשימוש במפעל יצרני גדול בארץ.

 

 

לפניות ומידע נוסף, יש אפשרות לפנות אלינו במייל:

nissim@ledico.com